Новини 2015-11-10 14:29

Міносвіти направило в НАУ комісію через спробу колишніх керівників заволодіти управлінням університету

Повідомляється, що ці особи використовують підроблені документи, підписані звільненим в.о. ректора Хращевським.

Міністр освіти і науки Сергій Квіт направив в Національний авіаційний університет (НАУ) комісію для з'ясування ситуації із перешкоджанням діяльності адміністрації університету. Про це йдеться у зверненні міністра до колективу НАУ, яке оприлюднено на сторінці університету у Facebook.

"На цьому тижні в університет буде направлена спеціальна кадрова комісія з метою з'ясування всіх обставин, спрямованих на перешкоджання діяльності НАУ. Матеріали цієї комісії будуть передані правоохоронним органам для прийняття відповідних рішень", - йдеться в документі.

У листі йдеться, що на адресу міністра надійшли звернення від виконувача обов'язків ректора університету Володимира Харченка про спробу заволодіння управлінням університету групою раніше звільнених керівних працівників на чолі з колишнім в. о. ректора Хращевським.

Повідомляється, що ці особи використовують підроблені документи, підписані Хращевським 5 листопада і пізніше. Наголошується, що ці документи поширюються по університету як обов'язкові для виконання.

Міністр зазначив, що такі дії спрямовані на зрив навчального процесу і можуть призвести до невиплати зарплати та стипендій.

Він нагадав, що Хращевський був звільнений 5 листопада, а 6 листопада виконання обов'язків покладено на Харченка.

Нагадаємо, 20 серпня Міносвіти звільнило першого проректора НАУ Максима Луцького (який є кумом скандального екс-міністра освіти Дмитра Табачника) і ще чотирьох проректорів - Павла Борсука, Ярослава Козачка, Ірину Зарубінську і Анатолія Полухіна.

«Зазначені особи були призначені на свої посади екс-ректором (Миколою) Куликом з перевищенням службових повноважень без узгодження Вченої ради НАУ, всупереч Статуту, і знаходилися на них всупереч нормам чинного законодавства України», - пояснили причину звільнення у НАУ.

У повідомленні наголошується, що всупереч статуту НАУ умови і розмір оплати праці цих людей встановлювався самовільно, без узгодження за встановленою процедурою.

6 листопада стало відомо, що 5 листопада в.о. ретора Хращевський поновив на посаді Луцького та чотирьох проректорів.

Цього ж дня Міністерство освіти і науки України звільнило в.о. ректора Національного авіаційного університету Рімвідаса Хращевського після того, як він поновив на посаді звільненого Міністерством першого проректора Максима Луцького.

Як відомо, аудитори Міністерства освіти і науки України дали негативний висновок за результатами проведення фінансового аудиту та аудиту відповідності в Національному авіаційному університеті (НАУ), встановивши фінансових порушень на 300 млн грн.

Також Міністерство освіти передало Держприкордонслужбі сім літаків Національного авіаційного університету, які, як зазначається, закуповувалися під час непрозорих тендерів.