Новини 2015-11-25 08:40

Бойовики збили в Афганістані молдовський вертоліт із пасажирами

За попередньою інформацією, на борту перебувала 21 людина. Серед них 18 представників влади Афганістану і троє членів екіпажу, які є громадянами Молдови.

Бойовики терористичної організації «Талібан» збили вертоліт молдовської компанії, який брав участь у миротворчій операції під егідою ООН в Афганістані. Про це повідомляє видання Point.md.

Начальник поліції провінції Фарьяб Сайед Ака Сакеб повідомив, що 18 осіб, що перебували на борту вертольота, захоплені в полон, троє загинули.

Крім того, міністр внутрішніх справ Молдови Олег Балан підтвердив інформацію про збитий вертоліт.

"Вся інформація поки перевіряється. Все це дуже складно, так як Молдавія не має посольства ні в Афганістані, ні в інших країнах регіону. Згідно з інформацією, якою ми володіємо, вертоліт був обстріляний талібами, після чого здійснив вимушену посадку на території провінції Фарьяб, що знаходиться під контролем бойовиків терористичної організації "Талібан", - повідомив Балан.

За попередньою інформацією, на борту перебувала 21 людина. Серед них 18 представників влади Афганістану і троє членів екіпажу, які є громадянами Молдови. Їх доля поки невідома.

За його словами, в полоні у терористів знаходяться 18 осіб, а три людини загинули при обстрілі вертольота і захопленні полонених.

Наразі сім вертольотів приватних молдавських компаній беруть участь у миротворчій операції в Афганістані під егідою ООН. Вони беруть участь у перевезенні вантажів, біженців та представників міжнародних організацій.

У свою чергу прес-секретар міністерства закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Анна Табан повідомила, що МЗС Молдови запросив інформацію про молдавський вертоліт в Афганістані через представництво Молдавії при ООН.

Як повідомлялося, 12 жовтня у столиці Афганістану – Кабулі – при посадці на території штаб-квартири місії НАТО упав вертоліт, унаслідок чого загинули п'ятеро осіб.