Новини 2015-11-27 09:00

The Economist: Ісламський терор закінчиться лише тоді, коли на Близькому Сході запанує мир

Дипломатичний процес простим не буде. Відсутність поступу в ньому не має стати гальмом для бойових дій. Але до пошуку політичного врегулювання слід підійти з усією серйозністю, задіявши всі сторони, зокрема Росію та Іран.

Самої військової сили не досить для того, щоб подолати ІДІЛ. Вона може убезпечити решту світу на короткий час, але критики справедливо зазначають, що ісламський терор закінчиться лише тоді, коли на Близькому Сході запанує мир. Про це пише авторитетне британське видання The Economist.

«Тому паралельна мета — змусити країни регіону припинити маріонеткові війни між собою і створити в Сирії та Іраку федеральні держави, які гарантуватимуть сунітам, шиїтам, алавітам і курдам співіснування та гідне представництво в урядах. Для цього потрібно зміцнити адміністрацію в Багдаді. А ще покласти край громадянській війні в Сирії», — йдеться в матеріалі.

Однак, зазначає видання, до такої домовленості ще дуже далеко.

«Дипломатичний процес простим не буде. Відсутність поступу в ньому не має стати гальмом для бойових дій. Але до пошуку політичного врегулювання слід підійти з усією серйозністю, задіявши всі сторони, зокрема Росію та Іран. Камінь спотикання — Асад, якого підтримують обоє останніх. Якщо залишкам його країни й судилося колись дочекатися миру, то на його руках забагато крові, щоб він залишався при владі на невизначений термін», — пише видання.

Тим часом, зазначає The Economist, Путін зіткнувся з іншою загрозою від джихадистів: її посилюють вояжі до Сирії ісламістів із Північного Кавказу. Тому, може, його і вдасться переконати, що Росії не потрібен Асад, щоб позбутися «ІД», а заодно і здобути союзника на заході Сирії.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень».

схожі новини