Новини 21:39

Казанський: Вибори в Маріуполі та Красноармійську може врятувати тільки скандал

За словами журналіста, чим більша увага прикута до таких виборів, тим менше шансів залишається фальсифікаціям.

У Маріуполі та Красноармійську фальсифікації можливі, проте там є дуже сильний ресурс активістів, здатних цьому запобігти. Про це заявив журналіст Денис Казанський у відповідь на запитання кореспондента Тижня під час дискусії «Місцеві вибори - повернення до демократії?» за участю міжнародного спостерігача Ганне Северінсен.

На його думку, у Маріуполі будуть фальсифікації, тому що так відбувається в усіх містах, де є влада певного олігарха.

«Фактично Маріуполь можна вважати приватизованим містом, там є два величезних підприємства, підпорядкованих Рінату Ахметову, тому буде застосований великий адмінресурс. Цим шляхом у місті спробують підпорядкувати і міськраду, і пост мера», – сказав журналіст.

Проте, зазначив Казанський, Маріуполь зараз дуже рятують активісти, які вже одного разу зірвали вибори. 

«Саме через те, що до Маріуполя була прикута увага країни, туди приїхали журналісти всіх більш-менш впливових ЗМІ, перебували там під час блокування ТВК, вибори було важко сфальсифікувати»,  – сказав Казанський. 

Тому він вважає, що подібні спроби будуть, але якщо люди так само намагатимуться зупинити ці фальсифікації, то вдасться провести чесні вибори.

До Краноармійська, за словами Казанського, увага не так прикута, тому що це невелике місто, там не буде так багато актиівістів, тому фальсифікації можливі.

«Красноармійськ не належить якійсь конкретній людині, так як Маріуполь Ахметову. Там є декілька кандидатів, які ретельно контролюють одне одного, тому гра в одні ворота в цьому місті не пройде. Важко спрогнозувати, тому що фактор журналістів та активістів став дуже важливим: якщо починається скандал, то фальсифікації зупиняються», – зазначив журналіст.

Як відомо, Верховна Рада призначила голосування на виборах депутатів міських рад і мерів у Маріуполі і Красноармійську Донецької області на неділю, 29 листопада 2015 року.

Читайте також: У ЦВК розповіли, скільки грошей потрібно на проведення виборів у Маріуполі та Красноармійську

Нагадаємо, 25 жовтня у Маріуполі та Красноармійську вибори не відбулися.

схожі новини