Новини 19:01

ГПУ закрила провадження проти екс-голови АМКУ Цушка

Цушко підозрювався в тому, що в інтересах ЗАТ "Фанери і плити" всупереч рішенню господарських судів, виніс протиправне рішення, яким змінив розмір штрафних санкцій з 15,903 млн до 30 тис. гривень.

Генеральна прокуратура України закрила кримінальне провадження проти колишнього голови Антимонопольного комітету Василя Цушка. Про це йдеться в ухвалі Печерського районного суду.

Адвокат Цушка звернувся в суд зі скаргою на постанову слідчого Генпрокуратури про закриття кримінального провадження.

Захист екс-голови АМКУ просив суд зобов'язати Генпрокуратуру змінити формулювання та вказати в Єдиному реєстрі досудових розслідувань, що провадження закрите не у зв'язку з відсутністю складу кримінального злочину, а у зв'язку з відсутністю події злочину.

З тексту ухвали випливає, що 10 жовтня 2014 року проти екс-голови АМКУ і його заступника було відкрито кримінальне провадження за підозрою у здійсненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) КК.

Цушко підозрювався в тому, що в інтересах ЗАТ "Фанери і плити" всупереч рішенню господарських судів, виніс протиправне рішення, яким змінив розмір штрафних санкцій з 15 903 000 до 30 000 гривень.

19 листопада поточного року слідчий Генпрокуратури закрив зазначене кримінальне провадження у зв'язку з відсутністю складу злочину, тому що не вдалося встановити збитки державі.

"Рішення слідчого про закриття кримінального провадження слідчий суддя вважає обґрунтованим", - зазначила в тексті рішення суддя Світлана Смик.

Таким чином, суд відхилив клопотання захисту Цушка та залишив без змін постанову слідчого.

Як відомо, Цушко був головою АМКУ з 16 грудня 2010 по 26 березня 2014 року. До цього він очолював Міністерство економіки та Міністерство внутрішніх справ.

 

схожі новини