Новини 12:00

Денис Казанський: Російська націоналістична блогосфера розділилася на два табори

Частина націоналістів вірить у «хитрий план Путіна», а частина переконана, що «Путін усе злив».

Після того як Росія загрузла у воєнних діях на Донбасі й вступила у війну в Сирії, градус оптимізму в червоно-коричневій блогосфері помітно знизився. Про це у своєму матеріалі для «Тижня» пише журналіст Денис Казанський.

За його словами, погіршення економічної ситуації всередині країни та міжнародна ізоляція поступово звели нанівець ейфорію, що вирувала в 2014 році.

«У середовищі імперців, котрі ще вчора розмірковували про те, як Путін змусив увесь світ поважати Росію, з’явилося розуміння, що «щось пішло не так». Націоналістична блогосфера розділилася на два табори: тих, хто вірить у «хитрий план Путіна», і тих, хто переконаний, що «Путін усе злив». Перші досі впевнені: «цар знає, що робить» — і виправдовують будь-яку дурість російської влади. Другі вважають, що Путін «зрадив Новоросію» і взагалі є «такою самою американською маріонеткою, як і Навальний». При цьому представники обох таборів усіляко висміюють позиції одне одного й обзивають опонентів засланими козачками», — пише Казанський.

Загалом, зауважує журналіст, ситуація дуже нагадує горезвісний антагонізм в українській Facebook-спільноті, що також поділяється на прихильників «зради» та «перемоги», які доводять критику та апологію влади до абсурду.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень».

схожі новини