Новини 2015-12-11 13:00

Україна підписала нову податкову угоду з Кіпром

Документ передбачає зміну оподаткування діяльності резидентів Кіпру в Україні.

Україна та Кіпр підписали низку міжурядових угод про зміну оподаткування діяльності підприємств (про уникнення подвійного оподаткування – ЗМІ). Про це повідомили журналісти, присутні на події.

Згідно з повідомленням, документ підписали міністр фінансів України Наталія Яресько та міністр енергетики, торгівлі, промисловості і туризму Кіпру Йоргос Лаккотріпіс у присутності президентів двох держав.

Зокрема, сторони підписали протокол про внесення змін до Конвенції між урядами України та Кіпру про уникнення подвійного оподаткування та протидію податковим ухиленням щодо податків на доходи.

Також у присутності президентів підписано міжурядову угоду про співпрацю у сфері вищої освіти, меморандум про взаєморозуміння між Держагентством з енергоефективності та енергозбереження України та Міністерством енергетики, торгівлі, промисловості і туризму Кіпру в сфері поновлюваних джерел енергії та енергоефективності.

Також підписано угоду про співпрацю у сфері архівів двох країн.

Повідомляється, що відповідну угоду про оподаткування погодили 21 липня 2015. Вона передбачає підвищення ставок оподаткування окремих видів пасивних доходів. Мінфін домовився з урядом Кіпру про підписання нової Конвенції про уникнення подвійного оподаткування, яка відповідає рекомендаціям ОЕСР (Організації економічного співробітництва та розвитку).

Згідно з домовленостями, від оподаткування в Україні звільнять лише ті доходи резидентів Кіпру, які отримані в результаті відчуження акцій та інших корпоративних прав, понад 50% вартості яких прямо або побічно пов'язані з нерухомим майном, розташованим на території України.

Мінфін при цьому уточнив, що наразі єдиною вимогою для звільнення від оподаткування доходів у результаті відчуження майна резідентів Кіпру є розташування цього майна на території України.

Крім того, щоб отримати право застосування 5%-го податку при виплаті дивідендів, платнику податків необхідно буде володіти 20%-ю часткою компанії та інвестувати в її статутний капітал не менше €100 тис. Наразі достатньо задовольнити тільки одну з цих умов.

Сторони також домовилися про підвищення ставки податку при виплаті відсотків до 5% з 2%. Нові умови оподаткування пасивних доходів набудуть чинності не раніше 1 січня 2019 року.

схожі новини