Новини 2016-01-18 10:39

У СБУ розповіли про викриту схему виведення через окуповані території 280 млн грн з бюджету

Фіктивне підприємство, керівник якого перебуває в «ЛНР», спробувало отримати відшкодування на вказану суму нібито за послуги.

У СБУ відзвітували про спільне з Луганською військово-цивільною адміністрацією запобігання виведенню з бюджету України 280 млн грн через фіктивне підприємство на Донбасі. Про це повідомили у прес-центрі Служби безпеки.

Повідомляється, що представники компанії, яка раніше надавала послуги з водопостачання на Луганщині, подали документи на відшкодування різниці в тарифах у розмірі 280 млн грн за 2008-2013 роки. «Відповідно до чинного українського законодавства, підприємства-постачальники комунальних послуг мають право на отримання з бюджету держави компенсації, якщо їх фактичні витрати перевищують затверджені тарифи», – зазначили у тексті. 

Водночас у СБУ встановили, що підприємство існує тільки «на папері». Зокрема, компанія фізично не розташована за місцем своєї реєстрації на території контрольованій Україною, не здійснює виробничої діяльності та не має штату працівників.

«Керівник комерційної структури перебуває на окупованій території, інтереси фірми представляє інша особа за довіреністю, яка має ознаки фіктивності. При цьому підприємство фактично контролюється російською фінансово-промисловою групою, а його кінцевими власниками є комерційні структури зареєстровані в офшорних зонах. За оперативною інформацією, у разі отримання компенсації частина коштів надійшла б на рахунок фірми зареєстрованої у т.зв. «ЛНР», яка також сплатила б «податки» до бюджету терористичної організації», – наголосили у повідомленні.

СБУ поінформувала керівництво Луганської обласної військово-цивільної адміністрації про шахрайську схему. Наразі перерахування коштів заблоковано, підприємству офіційно відмовлено в отриманні відшкодування.

Нагадаємо, СБУ наклала арешт на валютний банківський рахунок "міністра ЛНР".

Крім того, раніше СБУ заблокувала ввезення до "ДНР" понад 2 млн рублів та майже 500 тис. грн.

схожі новини