Новини 2016-01-18 13:47

Німеччина заявила про намір розгорнути війська в одній з африканських країн

Участь німецьких збройних сил в іноземних конфліктах залишається спірним питанням з часів закінчення Другої світової війни.

Міністр оборони ФРН Урсула фон дер Ляєн повідомила про можливість розгортання німецького військового контингенту у Лівії з метою запобігання терористичній загрозі та новому сплеску міграції.

Поява ісламістських бойовиків у даній країні становить нову небезпеку для Європи і може спричинити чергову значну хвилю біженців, зазначила міністр. Фон дер Ляєн також наголосила на можливості розгортання там німецьких військ.

«Німеччина не зможе уникнути відповідальності за виконання своєї частини роботи», -  підкреслила очільниця німецького Міноборони.

Фон дер Ляєн не надала детальнішої інформації стосовно характеру військової місії, але зазначила, що дотримання закону та порядку буде найважливішим завданням у Лівії, де збільшує свою присутність екстремістське угрупування «Ісламська держава».

Німеччина, яка прийняла більше 1 мільйона біженців у минулому році, прагне сприяти стабільності своїх європейських сусідів з метою зменшення у себе числа шукачів притулку, які прибувають через Середземне море.

Розгортання військ для участі в іноземних конфліктах залишається спірним питанням для Німеччини, яка з кінця Другої світової війни намагалася уникнути прямого військового втручання в іноземні справи. Але протягом останніх двох десятиліть ФРН значно відійшла від своїх пацифістських позицій.

З моменту свого першого іноземного бойового завдання в рамках спільної інтервенції НАТО в Косово в 1999 році, німецька армія була залучена до боротьби з талібами в Афганістані, а в листопаді минулого року прийняла участь у військовій кампанії проти Ісламської держави в Сирії.

Нагадаємо, на початку січня Німеччина розпочала повітряну операцію проти ІДІЛ.