Новини 2016-01-21 12:38

Меркель відхилила встановлення верхньої межі прийому мігрантів

За даними німецьких ЗМІ, канцлер Німеччини "нічого не хоче про це чути".

Всупереч потужному тискові німецького політикуму, канцлер ФРН Ангела Меркель знову відмовилася назвати верхню межу прийому біженців.

Свою позицію вона підтвердила напередодні під час зустрічі на баварському курорті Вільдбад Кройт із членами фракції Християнсько-соціального союзу (ХСС) в земельному парламенті, повідомляє Die Welt.
    
«Меркель, як і раніше, нічого не хоче про це чути. Під час чергової зустрічі з братерською партією у Вільдбад Кройт вона енергійно відхилила відповідну вимогу», - повідомляє видання.

Натомість глава уряду зазначила, що спільною позицією коаліції є необхідність «істотно і довгостроково знижувати кількість біженців». Вона наполягає на пошуку загльноєвропейського рішення і вважає найважливішим завданням боротьбу з причинами потоку мігрантів. У даному контексті Меркель анонсувала майбутню донорську конференцію щодо допомоги для Сирії, Йорданії та Лівану.

Рішення Австрії про готовність прийняти не більш як 37,5 тис. біженців цього року, Меркель вважає таким, що ускладнить переговори з Туреччиною, заплановані на лютий.

ХСС вимагає встановлення верхньої межі кількості шукачів притулку у ФРН на рівні 200 тисяч осіб на рік, а її голова, баварський прем'єр-міністр Хорст Зеєзхофер вже неодноразово висував Меркель ультиматуми. Політика сусідньої Австрії ще більше переконала баварського прем'єра у правильності його курсу.

Втім, президент Німеччини Йоахім Гаук, виступаючи напередодні на форумі у Давосі, визнав, що Берліну, очевидно, доведеться все-таки знайти якісь механізми обмеження шукачів притулку, які прибувають у ФРН.

Нагадаємо, після нападів на жінок у Кельні, Німеччина запланувала спростити процес депортації та висунула ультиматум країнам Північної Африки.

схожі новини