Новини 2016-01-22 09:02

The Economist: Уряд Нідерландів може ратифікувати угоду про асоціацію України з ЄС попри результати референдуму

Квітневе голосування голландців не має зобов’язальної сили, уряд королівства може ратифікувати угоду в будь-якому разі, а її найголовніші пункти вже набули чинності.

Навесні голландці голосуватимуть щодо Угоди про асоціацію, яку Брюссель підписав із Києвом 2014 року, проте цей референдум не має зобов’язальної сили. Про це пише авторитетне британське видання The Economist.

«Через один злодійкуватий референдум в України відібрали Крим. Через другий постає загроза втрати Європейського Союзу. 6 квітня голландці голосуватимуть щодо Угоди про асоціацію, яку Брюссель підписав із Києвом 2014 року. Вона зміцнює торговельні й політичні зв’язки з одним із найважливіших сусідів ЄС; власне, перспектива відмови від неї під російським тиском стала початком української революції на Майдані», – йдеться в матеріалі.

Але, наголошує видання, торік улітку купка нідерландських інтриганів у пошуках євроскептичного приводу для того, щоб улаштувати голосування за новим законом про «громадянську ініціативу», помітила, що їхній парламент щойно схвалив цю угоду. Українцям не пощастило.

«На відміну від кримчан 2014 року голландці не голосуватимуть в умовах іноземної окупації. Але вони навряд чи переглянули текст угоди з Україною, який налічує 2135 сторінок», – пише The Economist.

Британський тижневик називає перебільшенням твердження Жан-Клод Юнкера, президента Європейської комісії що «ні» від голландців» здатне призвести до «континентальної кризи». Цей референдум не має зобов’язальної сили, уряд королівства може ратифікувати угоду в будь-якому разі, а її найголовніші пункти вже набули чинності.

«Але Юнкер влучно вказав на небезпеку, адже національні плебісцити із приводу справ ЄС перетворюються на безперервний головний біль», – зазначає видання.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»