Новини 2016-02-01 12:53

У Китаї заарештували зловмисника за підозрою в рекордному шахрайстві

Махінація на суму у $7,6 мільярдів може стати найбільшою у державі за всі часи.

Поліція заарештувала засновника найбільшого в Китаї фінансового онлайн-бізнесу за підозрою в обкраданні 900 тисяч інвесторів на загальну суму у  $7,6 мільярдів. Це може стати наймасштабнішим фінансовим шахрайством в історії країни. Про це повідомляє ABC News у понеділок, 1 лютого.

Китайські державні ЗМІ проінформували про затримання Дін Нін і 20 його співробітників. Державна телекомпанія CCTV в ефірі показала зізнання від двох колишніх співробітників компанії Ezubao, яка всього за 18 місяців із невідомої фірми перетворилася на найбільшу в Китаї фінансову онлайн-платформу. 

Ezubao стала найбільш видовищним гравцем галузі інтернет-інвестицій, яка швидко розвивається, і яку намагається взяти під свій контроль китайська влада. Багато молодих інтернет-компаній, таких як Alibaba, буквально заполонили китайський інтернет-бізнес, обіцяючи вищі прибутки вкладникам, ніж державні банки, які часто пропонують процентні ставки нижче рівня інфляції.

Предстваники компанії Ezubao пообіцяли своїм інвесторам, що позичальники гаситимуть кредити за процентними ставками від 9 до 14,6 відсотка, але 95% із тих позичальників були неіснуючими особами, створеними Ezubao, розповів слідчим колишній керівник компанії.

За зростанням фірми стояв 34-річний Дін Нін, уродженець провінції Аньхой, який кинув школу в 17 років, щоб працювати на заводі устаткування своєї матері, де він вперше отримав досвід роботи онлайн-продажів.

За відсутності технічної або фінансової підготовки, Дін започаткував Ezubao в липні 2014 року і відкрив кілька офісів маркетингової мережі по всьому Китаї. Підприємство купували дорогі місця оголошень, які транслюються перед широким колом глядачів щоночі на каналі CCTV, що є флагманом державного телерадіомовлення.

Компанія Ezubao заручилася підтримкою офіційного Пекіна з того часу, як на урядовому сайті Китаю було опубліковано інтерв'ю з Діном, в якому обговорюються його життя в якості підприємця. Після арешту, інтерв'ю було видалене з сайту.

Незважаючи на величезні суми, наведені у випадку махінацій компанії Ezubao, оприлюднені факти є лише частинкою тіньової банківської галузі Китаю, яка оцінюється в $1,5 трлн на кінець червня 2015 року, за даними китайського банківського регулювання.

Після того, яко китайська поліція закрила офіс компанії Ezubao в грудні 2015, десятки протестувальників зібралися біля будівлі уряду Пекіна, вимагаючи свої гроші назад. 

Один інвестор з Північно-Східного Китаю, який втратив близько $80 000, розповів, що в грудні поліція конфіскувала його комп'ютер і стільниковий телефон після того, як він розмістив в Інтернеті намір подати скаргу до центрального уряду.

Фу Веіґан, науковий співробітник Шанхайського інституту фінансів і права, зазначив, що складнощі з отриманням фінансування в державній банківській системі протягом десятиліть привели китайських громадян до тіньового запозичення і кредитування, що породило незліченні схеми швидкого збагачення.

«Те, що вони зробили не стало нічим новим у Китаї. Але як вони це здійснили в Інтернеті, а також масштаб стало безпрецедентним», - наголосив Веіґан.

Нагадаємо, згідно з дослідженням видання Bloomberg, Китай переживає затяжний економічний спад. Зазначається, що у  вересні 2015 китайський імпорт в юанях впав більше, ніж очікувалося, на 17,7% у порівнянні з серпневим показником у 14,3% зниження. Це найбільший рівень падіння імпорту за останні шість років. Також видання The Economist опублікувало дослідження побоювань китайських політиків щодо нестабільності на світовому ринку.

схожі новини