Новини 2016-02-04 13:36

Туреччина пояснила, чому заборонила російський спостережний політ

Турецький МЗС назвав перешкодою відсутність заздалегідь погодженого маршруту для реалізації наглядового польоту російської авіації.

Туреччина заборонила російським військовим здійснити спостережний політ над своєю територією відсутність узгодженого заздалегідь маршруту літаків. Про це йдеться в повідомленні МЗС Туреччини у четвер, 4 лютого.

Росія могла проводити спостережні польоти, коли маршрути були заздалегідь узгоджені, відзначили в МЗС. Цього разу представники РФ не надали жодних попередніх умов.

Міноборони Росії у свою чергу звинуватило Туреччину в порушенні Договору з відкритого неба.

Читайте також: Лавров звинуватив Туреччину у пособництві терористам

Даний договір був підписаний в 1992 році в Гельсінкі представниками 23 держав-членів Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). Він дозволяє учасникам контролювати стан збройних сил один одного, проводячи моніторингові польоти.

Росія планувала провести спостережний політ над Туреччиною з 1 по 5 лютого. За даними російського Міноборони, військові повинні були перевірити прикордонні з Сирією райони та аеродроми, на яких знаходяться літаки НАТО.

Нагадаємо, Туреччина відмовила Росії у наглядовому польоті над її територією. Маршрут, у тому числі, передбачав спостереження за районами, прилеглими до кордону Сирії, і аеродромами, де зосереджена авіація країн НАТО.