Новини 14:37

Із російського вишу відрахували турецьких студентів за вказівкою ФСБ

На втручання спецслужб вказала Генпрокуратура Росії у відповіді на запит Ради з прав людини при президенті РФ.

Трьох турецьких студентів відрахували з Обнінського інституту атомної енергетики, що є філією університету Московського інженерно-фізичного інституту (МІФІ), за розпорядженням ФСБ, яка визнала їх перебування в РФ небажаним. Така причина відрахування вказана у відповіді російської Генпрокуратури на запит Ради з прав людини (РПЛ) при президенті РФ.

До того ж, перший заступник Генерального прокурора у своєму листі до РПЛ зазначив, що порушень російського законодавства в сфері освіти, а також за ознакою їх національності або громадянства при відрахуванні турецьких громадян не виявлено.

У грудні 2015 року, глава Міністерства освіти та науки РФ Дмітрій Ліванов заявляв, що «двох або трьох» турецьких студентів відрахували з МІФІ через «академічну неуспішність». У свою чергу, в МІФІ заявили, що всі студенти з Туреччини продовжують навчання у ВНЗ.

Рада з прав людини звернулася до Генпрокуратури РФ з проханням перевірити інформацію щодо порушення прав громадян Туреччини у зв'язку з появою в ЗМІ інформації про відрахування студентів з цієї країни з російських вузів.

Читайте також: РФ зібралася розірвати договір про правову допомогу з Туреччиною

У відповіді російської Генпрокуратури повідомляється, що з Воронезького інституту високих технологій були відраховані дев'ять студентів із Туреччини у зв'язку з порушенням умов договору про надання платних освітніх послуг. Із Самарського державного економічного університету, за даними відомства, один студент відрахувався за власним бажанням.

Нагадаємо, відносини між Москвою та Анкарою загострилися після інциденту зі збитим російським бомбардувальником над територією Туреччини наприкінці листопада 2015. Росія у відповідь ввела ембарго на імпорт турецьких товарів - головним чином продуктів харчування, а також заборонила продаж туристичних путівок до Туреччини і ввела візи для громадян цієї країни. Після цього багато турків, що мешкають в Росії, стали говорити про зростання тиску зі сторони російської влади.

схожі новини