Новини 2016-02-09 12:46

Туреччина вирішила продовжити приймати біженців із Сирії - прем'єр

Водночас глава турецького уряду наголосив, що країна очікує на прибуття близько 70 тис. нових шукачів притулку найближчим часом.

Туреччина не закриє своїх кордонів для біженців, заявив у парламенті турецький прем'єр-міністр Ахмет Давутоглу у вівторок, 9 лютого.

Також, під час свого виступу, глава уряду в Анкарі повідомив, що країна очікує на прибуття до кордону ще близько 70 000 біженців протягом найближчого часу, якщо у Сирії збережеться така ж інтенсивність бойових дій.

Нагадаємо, десятки тисяч осіб у Сирії покинули свої домівки протягом минулого тижня внаслідок наступу урядових сил Башара Асада в районі міста Алеппо. Вони попрямували до Туреччини. Країна вже надала прихисток більш ніж 2,5 мільйонам біженців.

Водночас велика кількість сирійців вирушила на пошук притулку в ЄС. Понад один мільйон мігрантів незаконно потрапили в Європейський союз протягом минулого року, прямуючи, переважно, морем з Туреччини. Анкара намагається балансувати між наданням притулку тим, хто рятується від війни в Сирії, та скороченням числа біженців, що прямують до Європи.
Європейський союз у свою чергу дає суперечливі сигнали, то закликаючи Туреччину дозволити рух мігрантів, які втікають від війни у Сирії, то висловлюючи розчарування, що Анкара не докладає достатніх зусиль з метою зменшення потоку біженців, що прямують до Європи.

Як повідомлялося, 8 лютого віце-прем'єр міністр Туреччини Нумен Куртулмус повідомив, що Туреччина більше не здатна приймати біженців. Того ж дня, канцлер Німеччини Ангела Меркель прибула до Анкари з метою проведення переговорів із верхівкою країни щодо вирішення міграційної кризи.

схожі новини