Новини 2016-03-01 11:42

Велика Британія відправила військових до однієї з середземноморських країн задля протидії ІДІЛ

Британські військовослужбовці в Тунісі допомагатимуть місцевому урядові запобігти проникненню до країни екстремістів з території Лівії.

Велика Британія направила війська в Туніс, щоб допомогти запобігти проникненн бойовиків Ісламської держави з Лівії. Про це заявив британський міністр оборони Майкл Феллон.

«Навчальна група із близько 20 військовослужбовців зі складу 4-ї піхотної бригади в даний час направляються в Туніс, щоб допомогти туніському урядові в боротьбі з незаконним переміщенням на кордоні з Лівією», -  зазначив Феллон під час виступу в британському парламенті.

Лондон спрямував військовослужбовців до Тунісу після того, як зросла стурбованість намірами бойовиків Ісламської держави використовувати Лівію в якості бази для планування та дійснення нападів. У червні минулого року 30 британських відпочиваючих були вбиті, коли ісламіст напав на пляж поруч із готелем на середземноморському узбережжі Тунісу.

«Я вкрай стурбований поширенням Ісламської держави уздовж лівійського узбережжя, тому ми в терміновому порядку сприяли формуванню нового уряду Лівії», - наголосив Феллон.

Групи джихадистів ІД скористалися політичним хаосом, щоб розширити свою присутність в Лівії. Бойовики Ісламської держави взяли під свій контроль прибережне місто Сирт.

Західні офіційні особи зазначають, що вони обговорюють повітряні удари та спецоперації в Лівії проти Ісламьскої держави, яка прагне створити ісламський халіфат, перекроївши політичну карту, і вже захопила великі райони Сирії та Іраку.

Феллон додав, що Велика Британія в даний час не планує розгорнути наземні війська в Лівії задля участі в бойових діях. «Перш ніж розпочинати будь-які військові дії в Лівії, ми будемо чекати на запрошення від нового лівійського уряду», - наголосив він.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2015 Велика Британія оголосила про намір відправити війська до Лівії задля протидії загрозі Ісламської держави.В той самий час, уряд США повідомив про наміри терористів оволодіти нафтовими родовищами за межами Сирії. І вже наприкінці січня 2016 бойовики ІД атакували один з найбільших нафтових терміналів у Лівії. На початку лютого держсекретар США Джон Керрі попередив про загрозу експансії ІДІЛ до Лівії. 22 лютого у Лівії заявили про наміри бойовиків ІДІЛ атакувати нафтові об'єкти країни.