Новини 2016-03-04 14:04

Опитування показало ставлення українців до Сталіна

Майже чверть вважають Сталіна "великим вождем".

13,6% українців хотіли б жити і працювати за такого керівника, як Іосіф Сталін (4,6% - точно так, 9% - швидше за все, так). Про це свідчать дані лютневого опитування КМІС.

На даний час 23% українців згодні з тезою, що "Сталін був великим вождем". Така думка в основному поширена у Східному регіоні, де так вважають 41% респондентів, а також серед громадян з неповною середньою освітою.

Як зазначають соціологи, емоційний спектр у відношенні до Сталіна тяжіє до негативного полюса - понад третина всіх респондентів визначили своє ставлення до нього як "страх", чи "ворожість, роздратування", або "відраза, ненависть".

Більше поваги до керівника СРСР виявляють представники старшого покоління, зокрема серед респондентів 70 років і старше таких близько чверті. Якщо "мудрим керівником" вважають Сталіна 28% населення в цілому, то в Західному регіоні так думають 11%, а в Східному - 45%. При цьому 70% українців впевнені, що Сталін був "жорстоким, нелюдським тираном".

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне дослідження 5-16 лютого методом особистого інтерв'ю серед 2020 респондентів у 110 населених пунктах усіх областей України (крім АР Крим). Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%, 2,0% - для показників близьких до 10%, 1,4% - для показників близьких до 5%.

Нагадаємо, соціологічне дослідження, здійснене «Левада-центром», показало, що серед росіян зросла позитивна оцінка царського правління Ніколая ІІ та диктаторів радянської епохи.

схожі новини