Новини 2016-03-07 21:57

У Львові суд оштрафував на 8 млн грн компанію Ахметова через забруднення річки

Показники шкідливих речовин, наприклад, фосфатів, азоту амонія чи заліза, суттєво перевищували встановлені норми.

Господарський суд Львівської області зобов’язав компанію «ДТЕК Західенерго», яку контролює Рінат Ахметов, сплатити 8,04 млн грн штрафу за порушення природоохоронного законодавства. Про це стало відомо з рішення суду.

Ідеться про шкоду нанесену довкіллю через викид стічних вод Добротвірської ТЕС в річку Західний Буг ще у 2011 році. Саме тоді представники Державної екологічної інспекції у Львівській області провели відповідні заміри та перевірки, а в жовтні того ж року екологи вперше звернулись до суду, проте розгляд справи тривалий час переносився. А в кінці 2011 року компанія оскаржила дії інспекції в суді. У травні 2015 року розгляд справи було поновлено проте засідання, з різних причин, знову тривалий час переносилось.

Читайте також: Російська прокуратура звинуватила фабрику Roshen у забрудненні екології

В результаті суд підтримав позовні вимоги екологічної інспекції, яка встановила, що Добротвірська ТЕС здійснювала скид стічних вод з очисних споруд у річку Західний Буг. При цьому показники шкідливих речовин, наприклад, фосфатів, азоту амонія чи заліза, суттєво перевищували встановлені норми. В результаті заподіяні збитки становили 8,04 млн грн.

Представники компанії «Західенерго» в судових засіданнях заперечували проти позову. Вони, зокрема, стверджували, що не отримували вчасно повідомлень про результати перевірки. Крім того, на думку юристів компанії, аналіз проводився з порушення стандартів, а кількість води для аналізу була замала.

«При складанні висновків перевірки позивачем було відібрано недостатню кількість проб води, яка згідно нормативних актів мала бути відібрана в більших об’ємах щодо кожної із забруднюючих речовин», - йдеться в матеріалах справи.

Читайте також: СБУ знайшла екологічні порушення у видобутку сланцевого газу на Луганщині

Суд не взяв до уваги заперечення юристів компанії, оскільки, згідно з українським законодавством, від відшкодування шкоди звільняється лише та особа чи компанія, яка доведе, що шкоди завдано не з її вини. Цього компанії «ДТЕК Західенерго» зробити не вдалось. Так само не було спростовано того, що кількість шкідливих речовин у стічних водах Добротвірської ТЕС не перевищувала норми.

Згідно з рішення суду, загальна сума штрафу буде розподілена між державним, обласним та місцевим бюджетом Стародобротвірської сільської ради (Камянка-Бузький район).