Новини 11:35

Міністр оборони Польщі назвав терактом авіакатастрофу під Смоленськом, Росія протестує

Мацаревич не заявляв прямо, що за падіння літака відповідальна Москва.

Міністр оборони Польщі Антоній Мацеревич назвав "терористичним актом" авіакатастрофу під Смоленськом у квітні 2010 року, в якій загинув президент Лех Качинський. Про це він сказав, виступаючи на конференції з питань військової справи і тероризму.

"Після Смоленська ми можемо сказати, що ми були першою жертвою тероризму в сучасному конфлікті, який відбувається на наших очах", - заявив міністр оборони Польщі.

Мацеревич говорив про авіакатастрофу на ряду з подіями, вина за які покладається на Росію - наприклад, конфлікт в Україні - однак прямо не заявив, що за падіння літака відповідальна Москва.

"Але немає ніяких сумнівів в тому, що нападу (Росії) на Грузію передував саботаж всередині Грузії. Немає сумнівів у тому, що авіакатастрофа під Смоленськом була спрямована на позбавлення Польщі керівництва, яке привело нашу країну до незалежності ", - сказав він.

Голова комітету Держдуми РФ з безпеки Іріна Яровая назвала маячнею заяву Мацеревича.

"Кого міністр оборони Польщі оголошує терористами - пілотів і президента Польщі, які самостійно приймали рішення і діяли помилково трагічно? Але оцінити це як тероризм - означає бути повністю неадекватним", - заявила Яровая.

Вона порівняла слова Мацеревича з "психологічним тероризмом".

"Дивно, як міністр оборони може захищати безпеку громадян, якщо сам робить неправдиві заяви, беручи на себе право розв'язувати інформаційну війну, що руйнує основи довіри і безпеки", - сказала голова комітету з безпеки.

Яровая також додала, що сподівається на те, що польський народ "сприйме заяву Антонія Мацеревича як прикре непорозуміння".

Нагадаємо, 10 квітня 2010 року під Смоленськом розбився літак ТУ-154 із президентом Лехом Качинським та польською делегацією, які прямували до села Катинь для вшанування пам'яті польських військових, страчених радянською владою.

схожі новини