Новини 2016-04-01 08:47

Гройсман прокоментував кризову ситуацію зі створенням коаліції

За словами спікера парламенту, очевидно, що цього тижня коаліції не буде.

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман назвав очевидним те, що цього сесійного тижня нова коаліція в парламенті не буде створена. Про це він сказав в ефірі одного з телеканалів.

За словами спікера, нині переговори про засади, на яких було б можливе об’єднання в коаліцію, ведуть фракції «Блок Петра Порошенка», «Народний фронт» і «Батьківщина».

«Важливо не тільки створити коаліцію, створити уряд, а треба визначити принципи, на базі яких буде працювати коаліція, як професійно буде створено новий уряд, яка програма буде затверджена на базі коаліційної угоди. На ці питання треба дати відповідь. Бо щось створити, щоб нічого не робити – це найлегше завдання і традиція української політики», – додав Гройсман.

Коментуючи повідомлення про особливі вимоги фракції «Батьківщини» як умови її входження в коаліцію, голова парламенту кілька разів повторив, що переговорний процес триває з участю трьох фракцій, але наголосив: «Які б вимоги не були, вони мають бути реальними. Дуже важливо, щоб ми не були в переговорному процесі будь-яких політичних сил у якихось захмарних ілюзіях, які неможливо буде виконати… Дуже важливо, щоб усі підстави об’єднання в коаліцію були реальними».

Як заявляла раніше лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко, вона обумовлює можливу участь її фракції в коаліції ухваленням низки законів. У «Блоці Петра Порошенка» казали, що виконання цих вимог неможливе з огляду на чинні міжнародні домовленості України. Відтак 30 березня з’явилися повідомлення, що «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт» ведуть переговори з позафракційними депутатами про входження до їхнього складу, щоб можна було створити коаліцію лише з цих двох фракцій. Протягом 30 і 31 березня до фракції «Блоку Порошенка» ввійшли ще три депутати. Станом на 31 березня, за даними сайту Верховної Ради, ці дві фракції разом налічували 222 голоси; для створення коаліції потрібно принаймні 226.

схожі новини