Новини 2016-04-05 14:53

У «Народному фронті» заявили, що нова коаліційна угода майже погоджена

За словами Сюмар, проведення позачергової сесії поки не планується.

Усі ключові домовленості стосовно формування нової коаліції у Верховній Раді практично досягнуті. Про це повідомила заступник голови фракції "Народний фронт" Вікторія Сюмар в інтерв'ю журналістам.

"Ми вчора просиділи 5 годин з Прем'єр-міністром над доопрацюванням коаліційної угоди і готові її пред'явити. Вона доопрацьована достатньо якісно на рівні того, що нам треба зробити", - сказала вона.

"Ми не будемо порушувати досягнуті домовленості із нашими партнерами - Блоком Петра Порошенка – з приводу формування коаліції заради збереження стабільності в країні", - наголосила Сюмар.

Вона також повідомила, що проведення позачергової сесії поки не планується.

"Як відомо, президент до кінця тижня перебуватиме з візитом у Японії. Голосування можливе у вівторок", - сказала народний депутат.

У той же час Вікторія Сюмар додала, що потрібно вирішити питання з коаліцією, коаліційною угодою і з підтримкою фракцій.

"Оскільки депутати зберуться лише у вівторок, то, можливо, вівторок буде присвячений саме темі підписів і формування коаліції, яка подасть президенту кандидатуру Прем'єр-міністра, яку він має внести до Верховної Ради", - сказала вона.

Заступник голови фракції "Народний фронт" також зазначила, що всі рішення стосовно формування Кабінету міністрів і призначення прем'єра мають відбуватися в один день.

"Ми виступаємо за те, щоб усі голосування відбувалися пакетом, тобто аби рішення і за прем'єра, і за склад Кабінету міністрів, і за спікера парламенту відбувалися всі в один день", - сказала вона.

Сюмар також повідомила, що поки невідома кількість фракцій, які увійдуть до коаліції, оскільки відповідні переговори тривають.

Як заявляла раніше лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко, вона обумовлює можливу участь її фракції в коаліції ухваленням низки законів. У «Блоці Петра Порошенка» казали, що виконання цих вимог неможливе з огляду на чинні міжнародні домовленості України. Відтак 30 березня з’явилися повідомлення, що «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт» ведуть переговори з позафракційними депутатами про входження до їхнього складу, щоб можна було створити коаліцію лише з цих двох фракцій. Протягом 30 і 31 березня до фракції «Блоку Порошенка» ввійшли ще три депутати. Станом на 31 березня, за даними сайту Верховної Ради, ці дві фракції разом налічували 222 голоси; для створення коаліції потрібно принаймні 226.

схожі новини