Новини 2016-04-07 19:30

Меркель та Олланд відреагували на підсумки референдуму в Нідерландах

Україні порадили продовжувати реформи, які зблизять її з ЄС.

Уряд Нідерландів спільно з інститутами ЄС зможуть знайти спосіб вирішення проблеми, що виникла через відмову голландців на референдумі підтримати ратифікацію Угоди про асоціацію ЄС з Україною. Про це заявила в четвер, 7 квітня, канцлер ФРН Ангела Меркель.

«Певні складнощі, що виникли через нідерландського референдуму, будуть подолані», - сказала вона під час візиту до Франції.

«Нідерландська сторона знайде рішення, і необхідно дочекатися цього. Рішення буде прийняте разом з інститутами ЄС»,  – додала канцлер Німеччини.

Вона висловила надію, що Україна продовжить реформи, які б зблизили цю країну з ЄС.

«В іншому бажано, щоб Україна продовжувала еволюцію в бік ЄС, так як це дозволить виконувати низку норм, передбачених угодою (про асоціацію – Ред.)», – підкреслила вона.

Водночас французький президент Франсуа Олланд наголосив, що Париж і Берлін будуть і надалі підтримувати Київ, незважаючи на підсумки референдуму в Нідерландах. «Франція і ФРН продовжать підтримувати Україну і після нідерландського референдуму», – сказав він журналістам в місті Мец.

«Що ж стосується Європи, то вона буде втілювати в життя ту частину угоди про асоціацію, яку буде можливо виконати», – додав він.

Як повідомлялося, 6 квітня у Нідерландах проходив референдум щодо Угоди про асоціацію України з Європейським союзом. Остаточних результатів референдуму варто чекати до 12 квітня. Цей референдум не має обов’язкового характеру.

За попередніми результатами, загальна кількість противників асоціації ЄС та України склала 61,1%, а прихильників – 38,1%, а показник явки – 32,2%. Референдум вважається таким, що відбувся у разі яквки щонайменше 30% виборців.

Президент Євроради Дональд Туск заявив, що Угода про асоціацію між Україною та ЄС наразі продовжує діяти, а також зазначив, що необхідно дочекатися офіційних висновків уряду Нідерландів.