Новини 2016-04-19 13:10

У Росії Конституційний суд уперше відмовився виконувати рішення ЄСПЛ

У КС заявили, що ЄСПЛ не має права вимагати від Росії внесення змін до Основного закону.

Конституційний суд Росії вперше скористався правом відмовити у виконанні рішення Європейського суду з прав людини, ухваливши, що вимога Страсбурзького суду про надання ув'язненим виборчих прав суперечить російській Конституції.

У КС заявили, що ЄСПЛ не має права вимагати від Росії внесення змін до Основного закону, зазначивши, що права голосу позбавлені тільки ті засуджені, які містяться в колоніях, що, на думку суду, не дає підстав вважати цю заборону дискримінацією окремих категорій громадян.

При цьому в КС додали, що "федеральний законодавець вправі оптимізувати систему кримінальних покарань" для надання права голосу засудженим, покарання яких передбачає обмеження, а не позбавлення волі.

ЄСПЛ у 2013 році задовольнив скаргу колишніх в'язнів Сєргєя Анчугова і Владіміра Гладкова, які звернулися до суду в зв'язку з тим, що під час відбування покарання в колонії були позбавлені права голосу на виборах. Страсбурзький суд наказав Росії усунути ці порушення. До Конституційного суду зі скаргою на це рішення звернувся Мін'юст, після того як в 2015 році був прийнятий закон, згідно з яким КС має право ігнорувати постанови ЄСПЛ, якщо вони можуть призвести до "порушення основоположних конституційних прав".

схожі новини