Новини 2016-04-28 00:10

Житомирські військові програмісти стали переможцями конкурсу NASA

Одночасно Міжнародний конкурс проводився в 170 країнах світу, 35 з яких вели онлайн-трансляцію заходу.

Із 22 по 24 квітня на базі IT-кластеру Кіровоградської льотної академії Національного авіаційного університету відбувся Міжнародний конкурс з програмування (хакатон) NASA Space Apps Challenge - 2016.

Цей захід проводиться з 2012 року під егідою Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (США), проте в Україні конкурс був організований вперше.

Тематика завдань Міжнародного конкурсу з програмування була запропонована NASA і присвячена актуальним проблемам, серед яких: аеронавтика, космічна станція, Сонячна система і простір поза нею, подорож на Марс, космічна технологія, Земля.

Одночасно Міжнародний конкурс проводився в 170 країнах світу, 35 з яких вели онлайн-трансляцію заходу. За правилами Хакатона, учасники команди безперервно впродовж 48 годин вирішували завдання і готувалися до захисту своїх проектів.

Команда військового інституту представила проект DronProtect в номінації «Do not Crash My Drone» ( «Не розбий мій дрон»). Завдання полягало в розробці програмної геоінформаційної системи, яка дозволяла б операторам малих безпілотників дізнаватися більше про погодні умови в районі польотів, позиціонувати дрон в сервісах Google і визначати закриту для польотів зону в радіусі 5 миль відповідно до поточних GPS-координатами дрона.

У результаті захисту проектів команда Житомирського військового інституту імені Корольова одноголосно була визнана переможцем. Як повідомляє прес-служба університету, розроблений проект в подальшому може отримати грант.

Нагадаємо, в березні український туристичний сервіс Tripmydream став переможцем змагання Seedstars Summit 2016 Швейцарії серед тревел-стартапів, випередивши дев'ять своїх конкурентів з усього світу. 

Журнал Житомира

схожі новини