Новини 2016-04-28 21:41

Тука назвав умову відкриття КПВВ через лінію розмежування на Луганщині

Бойовики повинні припинити вогонь щонайменше на 48 годин.

У разі припинення вогню з боку окупаційних сил на 48 годин Україна розгляне питання про відкриття руху цивільних осіб через лінію розмежування. Про це повідомив голова Луганської військово-цивільної адміністрації Георгій Тука, передали у прес-службі обладміністрації.

За словами Туки, наразі обстріли тривають щодня.

«Я неодноразово попереджав про те, що для мене найголовнішим є безпека як цивільного населення, так і військовослужбовців, силовиків, тобто тих людей, які несуть службу на території КПВВ. На жаль, всі мої попередження, що у разі загострення ситуації буде прийнято рішення про закриття КПВВ, не дійшли до протилежної сторони. Наразі щодня ми отримуємо інформацію про обстріли, зокрема, і Станиці Луганської. Я не бачу логіку в цих діях. Лише тільки цілеспрямоване бажання робити все, аби ми не мали можливості відновити діяльність КПВВ «Станиця Луганська», – зазначив він.

Тука розповів про домовленість із ОБСЄ про встановлення патрулів організації по обидва боки лінії зіткнення, які слідкуватимуть за дотриманням перемир’я, зокрема, у зоні пункту пропуску. Водночас станом на тепер такі патрулі не встановили.

«Ситуація на сьогодні виглядає наступним чином. Уночі обстрілів КПВВ не було. У той же час спостережних патрулів ОБСЄ немає. Завтра зранку в мене нарада з військовослужбовцями та силовиками щодо можливості відкриття пункту пропуску. Моє особисте бачення залишається незмінним. Якщо протягом 48 годин терористи будуть дотримуватися припинення вогню, цілком ймовірно, що ви відновимо роботу КПВВ. Чому я говорю цілком ймовірно, тому, що під час закриття пункту пропуску його інфраструктура була неушкоджена. Але за той проміжок часу, коли здійснювалися систематичні обстріли, значні ушкодження завдані приміщенням і засобам зв’язку, які використовують на КПВВ. Треба певний час, щоб відремонтувати ті ушкодження, які ми маємо зараз», – додав голова обладміністрації.

Як повідомлялося, 27 квітня до переліку закритих КПВВ додали «Новотроїцьке» на Донеччині. Це сталося після загибелі людей внаслідок обстрілу в районі пункту.

схожі новини