Новини 12:46

У доповіді ЮНІСЕФ розповіли про сотні тисяч дітей на Донбасі, які потребують допомоги в отриманні освіти

У доповіді, зокрема, повідомили подробиці візиту до України актора Орландо Блума.

Унаслідок бойових дій постраждали майже кожна п'ята школа чи дитсадок на Донбасі, а близько 300 тисяч дітей у регіоні потребують негайної допомоги у продовженні освіти. Про це йдеться у звіті Дитячого фонду ООН.

«Близько 580 тисяч дітей потребують термінової допомоги і понад 230 тисяч дітей були змушені залишити свої домівки. Близько однієї з п'яти шкіл і дитсадків у регіоні були пошкоджені чи зруйновані, і близько 300 тисяч дітей потребують негайної допомоги у продовженні своєї освіти», – йдеться у звіті.

Доповідь оприлюднили напередодні Світового гуманітарного саміту в Стамбулі, запланованого на 23 і 24 травня. У ЮНІСЕФ підсумували візит посла доброї волі ЮНІСЕФ актора Орландо Блума до вражених конфліктом міст східної України.

Зокрема, як повідомляють в ЮНІСЕФ, Блум відвідав школи, пошкоджені обстрілами, усього за три кілометри від лінії розмежування на Донбасі.

«Я зустрічав дітей, як 11-річна Ляна, які ховалися у підвалі своєї школи майже два тижні, у холоді, без світла чи опалення, поки обстріли руйнували класні кімнати над ними. Тепер, переживши найбільш жахливий життєвий досвід, що міг із ними статися, все, чого вони хочуть - повернутися до безпеки і шкільних буднів і планувати власне майбутнє», – зацитували Блума у звіті.

«Освіта дає дітям у східній Україні інструменти для відбудови власних життів у безпеці і сприятливому оточенні. Кожна дитина у складній гуманітарній ситуації потребує рівного шансу на світле майбутнє», – додав він.

Загалом, за даними Дитячого фонду ООН, кожна четверта дитина у віці з 3 до 18 років живе у країні, що потерпає від гуманітарної кризи, а це – 462 млн дітей по всьому світу. З них близько 75 мільйонів не мають доступу до освіти.

У Сирії за п'ять років військового конфлікту зруйновані, захоплені збройними формуваннями чи використовую як притулки понад шість тисяч шкіл.

У північно-східній Нігерії та Камеруні більше 1,8 тисячі шкіл закриті через кризу. У Центральноафриканській республіці не функціонують близько чверті шкіл.

Як повідомлялося, Блум таємно відвідав Україну наприкінці квітня, однак про візит стало відомо із соцмереж.

схожі новини