Новини 2016-05-11 07:58

Європейська Рада сьогодні розгляне питання про безвізовий режим для українців

На рівні міністрів питання безвізового режиму для України буде розглянуте 20 травня.

Сьогодні, 11 травня, відбудеться підготовче засідання у рамках Європейської Ради стосовно надання громадянам України права на безвізовий в’їзд до ЄС відбудеться 11 травня. 

«Дійсно, завтра відбудеться засідання візової робочої групи. Це – підготовче засідання на рівні експертів. Очікується, що після цього питання буде розглянуто на рівні Комітету постійних представників (COREPER) наступного тижня», – повідомили напередодні у Європейській Раді.

Також повідомили, що на рівні міністрів питання безвізового режиму для України буде розглянуте 20 травня.

Ця пропозиція є наслідком позитивної оцінки, наданої Єврокомісією в грудні минулого року. В цій оцінці, зокрема, підтверджено, що Україна виконала всі критерії за Планом дій щодо візової лібералізації.

Нагадаємо, 20 квітня Європейська комісія запропонувала Європарламенту і Раді Європейського союзу скасувати візи для громадян України.

У Єврокомісії зауважили, що після того, як ця пропозиція буде ухвалена Європейським парламентом і Радою ЄС, громадянам України з біометричними паспортами більше не потрібно буде оформлювати візи при поїздках в Шенгенську зону строком до 90 днів.