Новини 2016-05-31 19:01

В Україні створили інтерактивну мапу ЗМІ Донбасу

На окупованій території Донецької області майже повністю заблоковане мовлення українських телеканалів та доступ до інтернет-сайтів з проукраїнським контентом.

Агенція PlusOne розробила інформаційну карту Донецької області, яка відображає зону покриття та місця розташування ретрансляторів телеканалів і радіостанцій, а також інформацію про друковані видання регіону. Проект було розроблено на замовлення аналітичного центру «Фабрика думки «Донбас», що є частиною команди Донецької обласної організації ВГО «Комітет виборців України».

«Раніше були спроби упорядкувати інформацію про ЗМІ прифронтової зони та окупованої території, але це були інфографіки, таблиці або статичні карти, які швидко втрачали актуальність. Ми зробили динамічну, інтерактивну карту, яку легко оновлювати, і тому вона може бути актуальною завжди», – зазначає project manager PlusOne Марина Пономаренко.

Головною особливістю сайту є багаторівневе меню, прив’язане до декількох карт та до текстової інформації. Завдяки такій побудові ресурсу, вдалося фактично на одній сторінці лаконічно вивести всю інформацію.

«На непідконтрольній території Донецької області майже повністю заблоковане мовлення українських телеканалів та доступ до інтернет-сайтів з проукраїнським контентом. При цьому мовлення російських телеканалів та телеканалів «ДНР» ведеться на територію Донецької області, контрольовану українськими силами. Аналіз публічних груп проукраїнської та проросійської спрямованості у соціальних мережах показав, що загальна кількість учасників найбільш популярних серед жителів Донецької області проукраїнських груп у ФБ коливається в межах 10 тисяч проти 300-400 тисяч у проросійських групах Вконтакте та Одноклассники», – зазначив Віктор Литвінов, координатор проектів аналітичного центру «Фабрика думки «Донбас».

Користувач може зайти на сторінку і отримати дані про наявність ЗМІ як на контрольованій українськими військовими, так і на неконтрольованій території області, розміщення та полігон дії телевеж, а також перелік інтернет-видань з активними посиланнями, для зручного та швидкого переходу на ресурси.

Інтерактивна карта Донецької області доступна за посиланням.

Як повідомлялося, у Красноармійську та Волновасі встановили два потужні передавачі для трансляції програм Донецької обласної телерадіокомпанії.

схожі новини