Новини 2016-06-02 12:33

Євросоюз відклав рішення щодо безвізового режиму з Грузією

На Україну, Туреччину і Косово також можуть чекати труднощі зі скасуванням віз.

Представники Європейського союзу у Брюсселі обговорили можливість безвізового режиму з Грузією, але у результаті відклали вирішення цього питання. Проти виступили представники Франції та Німеччини.

За словами одного з дипломатів, мова йде не про повну зупинку процесу. Європейські дипломати проявляють обережність, побоюючись збільшення потоку мігрантів. Окрім цього Берлін приписує грузинським угрупованням великий вплив на організовану злочинність у ФРН.

Труднощі із запровадженням безвізового режиму можуть чекати також на Україну, Туреччину і Косово. 14 червня заплановано обговорення можливості запровадження безвізового режиму з Україною. Проблеми очікують на Косово, незалежність якого досі визнали не всі країни ЄС. На думку експертів, Туреччина навряд чи встигне до кінця червня виконати всі 72 критерії, які ЄС висунув як умову для скасування віз.

Ситуацію для кандидатів на безвізовий режим ускладнює референдум Великої Британії щодо виходу з Євросоюзу, який заплановано на 23 червня.

Нагадаємо, Європейська комісія запропонувала Європарламенту і Раді Європейського союзу скасувати візи для громадян України.

Як зазначалося, 31 травня Нідерланди підтримали надання Україні безвізового режиму з Європейським союзом