Новини 2016-06-02 13:33

Ярослав Тинченко: Щонайменше половину тих, хто вважається полоненими на Донбасі, слід шукати серед загиблих

За словами експерта, на сьогодні достеменно відомо лише про 25–30 бранців (поіменно), які утримуються на підконтрольній сепаратистам території.

Щонайменше половину тих, хто вважається полоненим на Донбасі, на жаль, слід шукати серед загиблих. Причому кілька з них навіть давно ідентифіковані за ДНК, але досі вважаються «тимчасово не встановленими захисниками України». Про це в матеріалі для «Тижня» пише експерт, військовий історик Ярослав Тинченко.

За його словами, така ситуація склалася через недопрацювання слідчих органів, а також через те, що є родини (і їх чимало), які вперто не хочуть здавати ДНК, бо вважають, що їм буцімто почнуть нав’язувати інше, невідомо чиє тіло загиблого. У той самий час тіла їхніх близьких можуть бути поховані десь у Старобільську (як у випадку зі зниклими безвісти 5 вересня 2014 року бійцями 80-ї бригади) або Дніпрі чи Запоріжжі (приміром, іловайці). Трапляються й інші випадки, які слідчі органи могли б розплутати ще півтора року тому.

Водночас Тинченко зазначає, на сьогодні достеменно відомо лише про 25–30 бранців (поіменно), які утримуються на підконтрольній сепаратистам території. Двоє з них були взяті в полон днями в зоні АТО. Інші переважно захоплені впродовж 2015 року. Полонених за 2014-й, крім одного, у сепаратистів, за їхніми даними, немає.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини