Новини 2016-06-16 16:07

Пукача етапували до колонії для відбування довічного ув’язнення

Засудженого відвезли до Чортківської установи виконання покарання № 26.

Екс-генерала МВС України Олексія Пукача, якого засудили до довічного покарання за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, етапували до Чортківської колонії у Тернопільській області для відбування покарання. Про це повідомили у Державній пенітенціарній службі України.

"Днями Пукача етаповано до Чортківської установи виконання покарання № 26 (Тернопільська область). Там він буде утримуватися в секторі з максимальним рівнем безпеки для осіб, засуджених до довічного ув’язнення", - зазначили в ДПТСУ.

Як повідомлялося, Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі на Київщині виявили обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати Гонгадзе.

5 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві Гонгадзе трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС України і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі строком від 12 до 13 років. Ще один обвинувачений – Олексій Пукач перебував у розшуку з 2005 року. 21 липня 2009 року його затриманли в селі на Житомирщині.

29 січня 2013 року Печерський райсуд Києва ухвалив вирок Пукачу, засудивши його до довічного позбавлення волі за вбивство журналіста.

6 січня 2016 року Апеляційний суд Києва залишив Пукачу вирок без змін, після чого визначене покарання набрало чинності.

Гонгадзе поховали 22 березня 2016 у Києві, на території церкви Миколи Набережного. Замовники його вбивства досі не знайдені та не покарані.