Новини 2016-06-21 14:11

Розслідування Смоленської катастрофи: у Польщі засудили генерала

Суд визнав, що дії генерала призвели до загрози життю президента і прем’єр-міністра Польщі.

У Варшаві Окружний суд засудив колишнього заступника голови Бюро охорони уряду (BOR) генерала Павла Белавного до трьох років ув’язнення умовно, 10 тис. злотих штрафу (понад 2,5 тис. дол.) і 5 років заборони праці в BOR. Суд визнав, що своїми діями і рішеннями цей чиновник призвів до погіршення ситуації з безпекою підготовки трагічного візиту президента Польщі Леха Качинського до Смоленська 10 квітня 2010 року.

Згідно з рішенням суду, Белавний не забезпечив завчасного вивчення польською стороною військового аеродрому у Смоленську, затвердив занижений ступінь охорони візитів (прем’єр-міністра 7 квітня і президента Польщі 10 квітня) до Смоленська, а також не забезпечив охорони літаків у Смоленську. Відтак суд визнав, що дії генерала призвели до загрози життю президента і прем’єр-міністра Польщі.

Вирок ще не набув чинності і може бути оскаржений. Захист підсудного домагався зняття всіх обвинувачень.

Лідер правлячої партії «Право і Справедливість» (PiS) Ярослав Качинський позитивно відреагував на вирок, висловивши сподівання, що він не буде останнім.

Зазначимо, у Варшаві зараз триває суд також у справі п’яти польських держслужбовців, яких родичі загиблих у Смоленській катастрофі звинувачують у недбалому ставленні до підготовки візиту екс-президента Леха Качинського до Катині в 2010 році. На лаві підсудних опинилися екс-глава канцелярії прем'єр-міністра РП Дональда Туска, колишній посол Польщі в Іспанії Томаш Арабський, двоє інших представників канцелярії тодішнього глави уряду, а також двоє колишніх польських дипломатів у Москві.

Як повідомлялося, 7 березня у Варшаві розпочалося повторне розслідування Смоленської катастрофи.

Нагадаємо, літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Загинули 96 людей - 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих - президент, його дружина і частина керівництва країни.

У січні 2011 роу контрольована російською владою МАК оприлюднила остаточний звіт про причини Смоленської трагедії, в якій всю провину за катастрофу польського урядового літака Ту-154 поклала на польську сторону, не побачивши жодної вини в діях росіян. Згодом у Росії заявили, що не видадуть Польщі уламки літака Качинського.

схожі новини