Новини 2016-06-27 12:19

Міністр фінансів Британії уперше прокоментував падіння фунта після референдуму про Brexit

За словами Осборна, уряд має продумані плани на випадок надзвичайних обставин.

Британський міністр фінансів Джордж Осборн уперше після референдуму щодо членства країни в Євросоюзі заявив, що країна зустріне майбутнє "із сильною позицією", і що наразі уряд не передбачає запровадження якогось надзвичайного бюджету через результати референдуму щодо виходу Британії із ЄС.

"Я казав, що нам треба полагодити дах, аби ми були готові, що б не сталося у майбутньому, і, слава Богу, ми це зробили", - заявив Джордж Осборн.

Водночас він заявив, що британська економіка потребуватиме певної адаптації, хоча "було б досить розумно зачекати на нового прем'єра", перед тим як вдаватися до якихось кроків.

Осборн повідомив, що обговорив поточну ситуацію із головою Банку Англії Марком Карні, і нагадав, що існують "добре продумані плани на випадок надзвичайних обставин".

Міністр також заявив, що "хотів би відігравати активну роль в обговоренні" умов, на яких Британія виходитиме із ЄС, а відтак, не збирається у відставку у найближчому майбутньому.

Перед тим, як міністр фінансів Британії зробив свою першу заяву, торги на азійських ринках відкрилися подальшим падінням фунта до 1,3365 доларів, що на 3% менше, ніж при закритті торгів у п'ятницю. Щодо євро фунт упав на 1,4%.

Минулої п'ятниці курс фунта встановив рекорд падіння за один день: на понад 10%, сягнувши на певному етапі рівня у 1,3305 дол. Таким низьким курс фунта не був від 1985 року.

У неділю голова Міжнародного валютного фонду Крістін Лаґард заявила, що результати британського референдуму щодо виходу із ЄС стали несподіванкою для світових ринків, але, попри це, паніки немає, ситуація на ринках перебуває під контролем.

Згідно із підрахунками Standard and Poor's Dow Jones Indices, у п'ятницю, 24 червня, коли стали відомі результати британського референдуму, світові ринки втратили у вартості до 2 трлн дол. Це були найбільші втрати ринку за всю історію, навіть якщо порівнювати із втратами від банкрутства Lehman Brothers під час кризи 2008 року.

Нагадаємо, під час референдуму 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit), що спровокувало підвищену волатильність на світових фінансових ринках. У п'ятницю прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон оголосив про свою майбутню відставку в зв'язку з результатами референдуму. За словами Кемерона, чинний уряд в поточному складі буде працювати протягом найближчих трьох місяців.

Тим часом, уже понад 3 мільйони незгодних із Brexit жителів Великої Британії підписали петицію про проведення повторного референдуму з питання про вихід країни з Євросоюзу.