Новини 2016-06-27 13:30

Експерти підрахували втрати Великої Британії у разі Brexit

Згідно з оцінками фонду Бертельсмана, вихід із ЄС коштуватиме країні понад 300 млрд євро до 2030 року.

Німецький фонд Бертельсмана очікує серйозних наслідків референдуму про вихід Великої Британії з Євросоюзу як для самої країни, так і для Європи в цілому.

Згідно з попередніми оцінками експертів фонду, втрати Великобританії через вихід з ЄС перевищать 300 млрд євро до 2030 року. А в разі повної торгової ізоляції Сполученого Королівства, яку фонд не вважає базовим сценарієм, але не може виключити, німецький бізнес також втратить 55 млрд євро.

Наслідки будуть "і для всієї Європи, і - особливо болючі - для самих британців", заявив керівник економічного відділу фонду Андреас Есслер. За його словами, Brexit може привести до обмеження експорту, зменшення інвестицій і зниження інноваційної привабливості країни для європейських економічних партнерів.

Німецький Інститут економічних досліджень у Берліні закликав не йти на поступки Лондону за результатами референдуму в Великій Британії. Його глава Марсель Фратцшер вважає, що "не в інтересах європейців пропонувати британцям вигідну угоду". На його думку, така політика спровокує небажані прецеденти всередині ЄС.

Низка великих банків також заявила про негативні наслідки виходу Британії з ЄС для економіки країни. Так, в Bank of America вважають, що високий рівень невизначеності щодо економіки Великої Британії змусить інвесторів, в тому числі внутрішніх, відмовитися від вкладень в країну. Економісти банку прогнозують, що в 2016 році Британія зіткнеться з рецесією через підсумки референдуму, а прогноз зростання ВВП на 2017 рік погіршений з 2,3% до 0,2%.

Тим часом Morgan Stanley прогнозує зниження потенціалу зростання британської економіки в майбутньому і підвищення її уразливості.

Нагадаємо, під час референдуму 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit), що спровокувало підвищену волатильність на світових фінансових ринках. У п'ятницю прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон оголосив про свою майбутню відставку в зв'язку з результатами референдуму. За словами Кемерона, чинний уряд в поточному складі буде працювати протягом найближчих трьох місяців.

Британський міністр фінансів Джордж Осборн заявив, що наразі уряд не передбачає запровадження надзвичайного бюджету через результати референдуму щодо виходу Британії із ЄС.