Новини 17:44

Україна підніме питання звільнення заручників на саміті НАТО у Варшаві – нардеп

Крім того, українська сторона звернулася до РФ з вимогою надати інформацію про незаконно вивезених з територіі Украіни дітей.

Сьогодні, 4 липня, у Мінську під час роботи гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи піднімалося питання порушення прав дітей у зоні конфлікту та звільнення українських заручників. Про це написала у Facebook представник України в підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи, перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

За її словами, до обговорення проблематики прав дітей долучився уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба.

Геращенко наголосила, що українська сторона вчергове звернулася до РФ з вимогою надати інформацію про незаконно вивезених з територіі Украіни дітей, а також висловила занепокоєння недопуском міжнародних гуманітарних організацій, у тому числі ЮНІСЕФ, до сиротинців та спеціалізованих дитячих закладів на окупованих територіях.

«Ми готові евакуювати дитячі будинки для важкохворих, лежачих дітей з Луганськоі області, залучити до цієї роботи МКЧХ», – написала Геращенко.

За її словами, сторони домовилися, що проблематика захисту прав дитини підніматиметься на одній з найближчих зустрічей гуманітарної групи, аби досягти конкретних рішень.

Щодо заручників: Украіна очікує відповіді на списки-пропозиціі звільнення 25 украінців, в обмін на яких українська сторона готова передати 50 громадян. Також Україна готова передати в ОРДО вісьмох бойовиків, яких затримали минулого тижня під Широкиним, аби звільнити заручників-українців.

Як повідомила Геращенко, наступна зустріч контактної групи в Мінську відбудеться 13 липня. До цього питання звільнення заручників підніматиметься і з представниками нормандського формату на полях саміту НАТО.

Нагадаємо, 29 червня у Мінську відбулося засідання Тристоронньої контактної групи. За словами спецпредставника ОБСЄ Мартіна Сайдіка, підгрупа з безпеки домовилася про розведення сил і засобів на лінії зіткнення в двох районах Донбасу – в районах населених пунктів Золоте і Петрівське. Крім цього, у Мінську констатували погіршення ситуації зі звільненням заручників на Донбасі.

схожі новини