Новини 2016-07-25 22:58

У Києві міській владі рекомендували обмежити рух транспорту через появу смогу

Утворення смогу спричинене високим температурним режимом, а також відсутністю тривалих опадів та вітру, що сприяє накопиченню та утриманню шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери.

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів рекомендувала київській владі обмежити рух у місті через смог. Про це йдеться у заяві на сайті відомства.

«Для зменшення накопичення шкідливих речовин у повітрі та впливу на здоров'я населення Головне управління Держпродспоживслужби в місті Києві рекомендує столичній владі, якщо є така змога, обмежити рух автотранспорту на центральних вулицях міста, особливо вантажного. При цьому рух на центральних автомагістралях має бути безперервний, без утворення заторів», - наголошується у повідомленні.

У відомстві пояснили, що утворення у Києві смогу спричинене відповідними метеорологічними умовами (високим температурним режимом, відсутністю тривалих опадів та вітру), які сприяють накопиченню та утриманню шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери.

«За інформацією Головного управління Держпродспоживслужби в місті Києві, станом на 22-25 липня поточного року рівень забруднення у столиці перевищує середньодобові граничнодопустимі концентрації (ГДК): діоксиду азоту - в 2,75-3,25 рази на всіх постах, крім просп. Науки,37, Гідропарк; формальдегіду в 1,0-1,3 рази на пл. Беспрабській, вул. Каунаській, пл. Перемоги, 98/2, пл. Московській», - зазначається у заяві.

Також повідомляється про результати досліджень з відбору повітря в різних точках столиці.

«За результатами проведеного 25 липня дослідження на територіях розташування об’єктів житлового фонду, громадських будівель, установ соціального, культурного та побутового призначення максимальні концентрації шкідливих речовин у приземному шарі атмосфери в точках відбору повітря (пр.-т Бажана, 16, вул. Р.Окіпної, 4Б, вул. Хрещатик, 26) наближалися граничнодопустимих», - запевнили у Держпродспоживслужбі.

«При збереженні високого температурного режиму, за відсутності тривалих опадів та вітру рівень забруднення атмосферного повітря буде зростати. Це може сприяти загостренню хронічних хвороб верхніх дихальних шляхів, легенів, серцево-судинної системи, алергічним проявам, у тому числі бронхіальної астми у людей», - підсумували у відомстві.

Як повідомлялося, у понеділок, 25 липня, у Києві в центрі та на лівому березі з’явився смог.

Нагадаємо, на початку осені минулого року дим затягнув райони Києва, рятувальники просили зачинити вікна й не виходити на вулицю. Тоді київська влада вирішила закрити школи.