Новини 2016-07-29 14:40

Грузинський політолог: Кремль намагається експлуатувати будь-які слабкості у Тбілісі

Досі Росії не вдалося змінити курс Грузії через потужну підтримку європеїзації.

Кремль намагається експлуатувати будь-які слабкості у Тбілісі, аби здобути вплив на грузинську політику. Про це Тижню розповів Корнелі Какачія, професор політології Тбіліського державного університету і директор Грузинського інституту політики.

«Там розуміють, що змінити зовнішньополітичну орієнтацію Грузії грубою силою не можуть, тому Москва намагається використовувати для цього «м’яку» силу. А ще релігію. Росіяни пробують просувати Євразійський союз, підтримувати певні ГО, політичні партії, аби мати бодай якийсь вплив на громадську думку. Пропонують освітні можливості, особливо для молоді, яка вже не розуміє і не знає російської», – йдеться у повідомленні.  

За словами Какачії, поки курс Грузії змінити Росії не вдалося через потужну підтримку європеїзації. «Але вона намагається повернути у дискусійне поле дебати про те, що краще: приєднатися до ЄС чи Євразійського союзу? На щастя, це питання не на політичному порядку денному», – зазначає він.

«І за цим важливо спостерігати Україні: чимало українців зараз дивуються і не можуть зрозуміти, як це Грузія, навіть після війни, думає про можливість зміни курсу? Але за 5-6 років ви, найімовірніше, теж відчуєте потік російської «м’якої» сили, яка намагатиметься змінити курс вашої країни», – резюмує грузинський політолог.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини