Новини 2016-08-02 12:03

Савченко оголосила голодування через бездіяльність у питанні звільнення заручників

Голодування триватиме «до дня позитивного результату».

Народний депутат Надія Савченко заявила, що оголошує голодування з метою прискорення процесу звільнення українських заручників, утримуваних на території РФ і окупованої частини. Про це вона заявила на прес-конференції 2 серпня у Києві.

«Одним з механізмів прискорення мого звільнення був протест голодом на бездіяльність української влади. З сьогоднішнього дня я знову оголошую голодування на бездіяльність влади всього світу щодо звільнення українців з полону», – сказала вона.

Савченко зазначила, що голодування триватиме «до дня позитивного результату». Вона вважає зусилля влади недостатніми у питанні звільнення заручників.

«Вийшовши із в'язниці, я просила вас дати мені два місяці на розкачку і говорила, що не буду критикувати владу, поки сама щось не зроблю. Сьогодні минуло два місяці і шість днів, як мене звільнили з російського полону», – нагадала Савченко.

«Я пропонувала президенту України реальні дії щодо результату обміну військовополоненими: треба почати віддавати людей першими. Але ж в полоні не сидять діти Петра Олексійовича, а на ваших дітей йому плювати. Тому що кожен повинен боротися за свого, як за мене боролися моя сестра і моя мати. Виходьте на Банкову, вимагайте зустрічі і звіту від президента України як від гаранта Конституції та прав і свобод людини, як від головнокомандувача, який посилав на смерть ваших дітей, а не своїх власних», – додала Савченко.

Вона також повідомила, що 8 серпня на вулиці Банковій відбудеться акція, в якій візьмуть участь матері українських заручників, а також ті, хто був звільнений з полону.

Нагадаємо, 25 травня незаконно ув'язнена в Росії Надія Савченко повернулася в Україну, її обміняли на російських військових Алєксандра Алєксандрова та Євгєнія Єрофєєва. Перебуваючи в ув’язненні у РФ Савченко неодноразово оголошувала голодування.