Новини 19:16

У НАТО відреагували на звинувачення РФ на адресу України щодо подій в Криму

У штаб-квартирі альянсу зазначили, що військова діяльність Росії в Криму не допомагає ослабленню напруженості та закликали Росію працювати над деескалацією.

Росія не надала вагомих доказів своїх звинувачень на адресу Києва з приводу подій в Криму. Про це заявив посадовець у штаб-квартирі НАТО.

"Ми уважно та зі стурбованістю стежимо за посиленою напругою між Росією і Україною", - йдеться у повідомленні. 

"Ми задоволені рішучим засудженням Україною тероризму у всіх його проявах і формах. Ми відзначаємо, що Україна цілковито відкинула звинувачення Росії та дала чітко зрозуміти, що Київ відданий відновленню територіальної цілісності виключно політичними та дипломатичними засобами. Ми також відзначаємо, що Росія не надала жодних вагомих доказів своїх звинувачень проти України", - наголосили в НАТО.

В Альянсі також заявили, що військова діяльність Росії в Криму не допомагає ослабленню напруженості та закликали Росію працювати над деескалацією.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко дав керівникам силових відомств та МЗС низку доручень щодо подій у Криму, зокрема, провести консультації в Раді безпеки ООН.

Раніше Федеральна служба безпеки Росії заявила, що запобігла терористичному акту в Криму, який, за даними спецслужби, був організований української розвідкою. У ФСБ стверджують, що затримали громадян як України, так і Росії, а керував цією мережею нібито Панов Євген Олександрович, 1977 року народження.

У Генштабі Збройних сил України назвали такі заяви російської сторони провокацією. У той самий час у Міноборони України зазначили, що подібні заяви з боку ФСБ є нічим іншим, як спробою виправдати передислокацію та агресивні дії військових підрозділів Російської Федерації на території тимчасово окупованого півострова.

Крім того, у Євросоюзі вже відреагували на звинувачення РФ щодо підготовки Україною терактів у Криму.

У зв'язку із цими подіями Україна ініціювала консультації в Радбезі ООН.

схожі новини