Новини 2016-08-19 18:05

Реставрації карильйону «Софії Київської» мають намір сприяти Нідерланди

В Нідерландах можуть створити спецкомітет для пошуку меценатів.

Нідерланди мають намір сприяти проведенню реставрації карильону «Софії Київської». Про це сказано в повідомленні Міністерства культури за результатами зустрічі міністра Євгена Нищука з послом Нідерландів в Україні Кейсом Кломпенхаувером

«Під час розмови обговорювалося питання про ініціативу спільного проекту з реконструкції карильону у Національному заповіднику «Софія Київська». Кейс Кломпенхаувер висловив готовність сприяти створенню спеціального комітету в Нідерландах для пошуку меценатів і проведення інформаційної кампанії з культурної близькості двох країн», - сказано в ньому.

Також на зустрічі обговорювалася можливість організації візиту в Київ експертів з Нідерландів для обговорення технічних деталей реалізації проекту реконструкції.

Крім того, Мінкультури зацікавлено у використанні досвіду Нідерландів у будівництві та облаштуванні концертних залів і проведенні масштабних творчих заходів з великою кількістю гостей.

Карильйон – музичний інструмент, що складається щонайменше з 23-х бронзових дзвонів, налаштованих за хроматичним рядом (тональним звучанням). 

Карильйон встановлений у Софійському соборі нараховує 50 бронзових дзвонів - 4 повні октави. Найменший з дзвонів має вагу 4 кг, найбільший - 280 кг. Карильйонні дзвони були відлиті у Нідерландах на королівському дзвоноплавильному заводі.