Новини 2016-08-31 12:02

Клімкін заявив про глибоку кризу ОБСЄ

За словами глави МЗС, Росія постійно піддає критиці і принижує значення ефективно працюючих структур Організації.

ОБСЄ знаходиться в глибокій кризі, зухвалі порушення самих основ ОБСЄ – принципів територіальної цілісності, суверенітету, непорушності кордонів, – ставлять під сумнів мету діяльності Організації. Про це йдеться у статті міністра закордонних справ України Павла Клімкіна у газеті "Франкфуртер альгемайне цайтунг", оприлюдненій на сайті МЗС. 

"Останні роки ОБСЄ знаходиться в глибокій кризі. Ефективно працюючі структури ОБСЄ – БДІПЛ та ВКНМ – Москва постійно піддає критиці, їхнє значення принижує, а бюджети прагне скоротити. Ефективна ОБСЄ сучасній Росії не потрібна. Їй не потрібна ефективна моніторингова місія в Україні. Їй не потрібна поліцейська місія біля свого кордону. Їй не потрібен доступ міжнародних спостерігачів до окупованого Криму", - написав урядовець.

У той же час, міністр зауважив, що все це потрібно самій ОБСЄ, якщо вона хоче довести свою життєздатність у сучасному світі.

На думку Клімкіна, зараз є лише дві альтернативи.

"За першої – ми повертаємося до "духу" ОБСЄ і вже не просто говоримо про довіру, а будуємо структуру довіри, засновану на правилах як на основі загальноєвропейської безпеки. І це потрібно робити швидко. За другої ж альтернативи всі скоро зрозуміють, що забезпечення безпеки – це справа окремих країн... І як тільки це стане реальністю, вони почнуть вдаватися до будь-яких засобів, далеко не завжди раціональних. Тоді нас чекає війна всіх проти всіх", - наголошує міністр. 

Нагадаємо, 1 вересня у німецькому Потсдамі відбудеться зустріч міністрів закордонних справ країн-членів ОБСЄ. Про це повідомила прес-служба організації.

схожі новини