Новини 2016-09-02 15:05

Міністр оборони Польщі анонсував публікацію нових матеріалів щодо катастрофи літака Качинського

За словами урядовця, будуть представлені докази того, що катастрофа була метою Москви.

Міністр оборони Польщі Антоній Мацеревіч анонсував публікацію раніше невідомих матеріалів, що стосуються авіакатастрофи під Смоленськом 2010 року, в якій загинули 96 осіб, зокрема президент Польщі Лех Качинський. Про це повідомляє видання Rzeczpospolita.

"Ми маємо зараз справжні докази, в тому числі ті, які приховувала комісія Міллера (попередня комісія з розслідування Смоленської катастрофи – ред.). Ми маємо жахливі зізнання членів цієї комісії", - сказав він.

Мацеревич зазначив, що мова йде про нові записи розмов екіпажу Ту-154М. Зокрема, заявив він, будуть представлені докази того, що "метою дій російських диспетчерів і влади в Москві була катастрофа літака з президентом Качинським і цілою делегацією на борту".

За словами міністра, матеріали, що стосуються катастрофи, будуть оприлюднені в жовтні цього року.

Як повідомлялося, 7 березня у Варшаві розпочалося повторне розслідування Смоленської катастрофи.

Нагадаємо, літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Загинули 96 людей - 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих - президент, його дружина і частина керівництва країни.

У січні 2011 роу контрольована російською владою МАК оприлюднила остаточний звіт про причини Смоленської трагедії, в якій всю провину за катастрофу польського урядового літака Ту-154 поклала на польську сторону, не побачивши жодної вини в діях росіян. Згодом у Росії заявили, що не видадуть Польщі уламки літака Качинського.

схожі новини