Новини 2016-09-13 20:30

Активісти поновили блокування вулиці на Героїв Дніпра в Києві через скандальну забудову

Мітингувальники заявили, що не згодні чекати громадських слухань, призначених міською владою, і вимагають негайної зупинки будівництва.

У Києві поблизу станції метро «Героїв Дніпра» сьогодні, 13 вересня, приблизно о 19:30 кілька десятків активістів заблокували рух транспорту, протестуючи проти скандального будівництва торгового центру над станцією. Про це повідомив кореспондент Тижня з місця події.

Мітингувальники вибачилися перед автомобілістами за незручності й попросили їх обирати інші маршрути.

За словами кореспондента, наразі на акції протесту присутні близько 100 учасників, у тому числі представники добровольчого батальйону «Донбас» і цивільного корпусу «Азов».

Перед мітингувальниками зупинилися близько 10 тролейбусів. Активісти заявили, що не пропускатимуть жодного транспорту, крім «швидких». Вони додали, що не чули про домовленість із КМДА та замовником будівництва, про яку міська влада заявляла раніше.

«Наскільки знаємо, від громади ніхто не домовлявся. Може якісь мужички в піджачках. Але нам про це не відомо. Ми й далі блокуватимемо рух, будемо щовечора виходити проти цього будівництва», - розповіли представники «Донбас».

На акцію прибули представники ініціативної групи, які заявили, що 29 вересня мають відбутися громадські слухання щодо скандального будівництва, проте блокувальники заявили, що не чекатимуть на них, оскільки до того часу над станцією метро можуть збудувати частину торгового центру.

Активісти підтвердили, що будуть виходити на блокування щовечора, вимагаючи зупинки будівництва.

Пізніше вони заявили, що у середу, 14 вересня, заблокують в'їзд на будмайданчик.

Як повідомлялося, 8 вересня на станції "Героїв Дніпра", над якою будують ТРЦ "Oasis Kyiv", було пошкоджене склепіння. Метрополітен відремонтував пошкодження і заявив, що воно не несе загрози пасажирам. На сайті Київради заєстрували петицію з вимогою негайно зупинити будівництво. Увечері 12 вересня кілька сотень активістів перекрили дорогу біля станції з вимогою негайно припинити будівництво. Акція тривала кілька годин, її учасники пообіцяли збиратися на цьому місці кожного вечора. поки їхні вимоги не виконають.

13 вересня у КМДА заявили, що представникам міської влади, ініціативній групі та замовнику будівництва вдалося досягти порозуміння. Сторони зобов'язали замовника будівництва повести експертизу щодо шкідливості будівництва та призначили на 29 вересня громадські слухання щодо забудови.

схожі новини