Новини 2016-09-16 19:26

У центрі Києва розпочалася акція пам'яті Гонгадзе та інших загиблих журналістів

Активісти запалили свічки.

У Києві на Майдані Незалежності проходить акція пам'яті Георгія Гонгадзе та всіх журналістів, загиблих при виконанні своїх професійних обов'язків.

«Спочатку було слово» – папери з таким написом і чорною фотографією в середині викладають активісти на Майдані біля стели. Також вони запалюють свічки.

16 вересня 2016 року виповнюється 16 років з дня загибелі журналіста Георгія Гонгадзе.

«Активісти сьогодні звернулися до президента Петра Порошенка з вимогою розслідувати справу Гонгадзе і Шеремета детальніше, щоб такі справи розглядались і проводились систематично», – інформують ЗМІ.

Нагадаємо, журналіст Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області знайшли обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові. У 2009 році в Київській області знайдено останки черепа, які, за заявою Генпрокуратури, належать Гонгадзе. Однак тіло до цього часу не ховали, оскільки мама журналіста Леся Гонгадзе відмовлялася визнавати, що знайдені останки належать її синові. 30 листопада 2013 року на 69-му році життя померла Леся Гонгадзе.

Похорон убитого журналіста відбувся 22 березня 2016 року в Києві.