Новини 2016-09-29 23:37

У МінАТО назвали додаткові умови відведення Збройних сил на Донбасі за рамковою угодою

За словами Туки, населені пункти, об’єкти інфраструктури, зокрема, електростанції, не підпадають під рамкову угоду.

Існують додаткові умови у рамках відведення Збройних сил на лінії розмежування. Про це в ефірі 5 каналу розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука.

«Справа у тому, як нам повідомили, що буде відбуватися відведення Збройних сил у Станиці Луганській, Золотому і в Донецькій області, і на цьому крапка. Але існують дві додаткові умови про які, не знаю з яких обставин, але в перші години ніхто не повідомив. Перше – мова йде про рамкову угоду і робота деталізації ще продовжується. Друге – мова йде тільки про Збройні сили, тобто прикордонники, Фіскальна служба, працівники МВС – усі залишаються на своїх місцях. І найголовніше – одна з умов рамкової угоди визначає, що населені пункти, об’єкти інфраструктури, зокрема, електростанції, не підпадають під цю рамкову угоду. Ці місця будуть залишатися під контролем української армії. Тому жодних аргументів для панічних настроїв просто не існує», – зазначив Тука.

«Сам алгоритм передбачає, що перш ніж здійснювати шляхи з відведення спочатку буде наявність спостережної місії ОБСЄ 24/7, будуть застосовані певні фіксуючі, технічні засоби, щоб можна було не просто доповідати – ми бачили, ми чули, а щоб можна було фіксувати відеоспостереження», – додав він.

Нагадаємо, Тристороння контактна група у Мінську на засіданні 21 вересня підписала рамкову угоду про розведення сил і засобів на Донбасі. Вона передбачає створення трьох зон безпеки, площею не менше 2 на 2 кв км кожен, у населених пунктах Золоте, Петровське та Станиця Луганська. Документ передбачає деескалацію в районі лінії зіткнення і фактично створює умови, в яких стрілецька зброя не може використовуватися для обстрілів. Підготовка до розведення сил стартувала 22 вересня.

Голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз заявив, що якщо українська сторона відповідно до підписаної в Мінську Рамкової угоди про розведення сторін відведе озброєння на кілометр від Станиці Луганської, місто можна втратити. За словами голови області, ватажок «ДНР» Олександр Захарченко наполягає на тому, щоб Україна першою почала відведення своїх сил. Проте представник України у підгрупі з безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук заявив, що населені пункти не входять у зони розведення сил.

схожі новини