Новини 2016-10-06 11:03

Фракція БПП відмовилася голосувати за введення візового режиму з Росією

"Опозиційний блок" також проти, водночас, "Батьківщина", "Народний фронт" і "Самопоміч" підтримують таку постанову.

Фракція Блоку Петра Порошенка вирішила не голосувати за постанову про введення візового режиму з РФ. Про це, під час спілкування з журналістами у парламенті заявив народний депутат фракції Олексій Гончаренко, передає прес-служба БПП.

За словами Гончаренка, фракція прийняла таке рішення з низки причин.

"По-перше, ми є проурядова фракція, отже, ми не можемо приймати рішення без спілкування з Урядом. Є позиція Міністра закордонних справ, який аргументує , що це неправильно робити, що ми для цього не підготовлені. По- друге, в нас є мільйон українців, які працюють в Росії і заробляють гроші для своєї родини. Росія, звичайно, зробить симетричну відповідь на введення віз . А відтак, буде перекрита для багатьох українців можливість відвідувати РФ з метою заробітку. Це питання потребує зваженості і обережності", - сказав Гончаренко.

Водночас народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок заявив, що його фракція підтримує запровадження візового режиму з РФ, передає прес-служба партії.

«Ми пропонуємо діяти комплексно – скасувати безвізовий режим з Росією, розірвати дипломатичні відносини, врешті-решт назвати війну війною, а Росію агресором», – зазначив Євтушок.

Фракція "Народний фронт" буде голосувати за звернення Верховної Ради до Кабінету міністрів з вимогою скасувати безвізовий режим з Російською Федерацією, заявив глава фракції Максим Бурбак.

"Народний фронт" підтримує ініціативу Андрія Парубія (голови Верховної Ради - Ред.) і ми будемо голосувати за введення візового режиму з країною-агресором", - сказав він журналістам в кулуарах парламенту в четвер вранці.

Народний депутат з фракції "Самопоміч" Семен Семенченко повідомив, що фракція також підтримає дане рішення.

У свою чергу співголова фракції "Опозиційний блок" Олександр Вілкул висловився проти такого кроку, аргументувавши це, зокрема тим, що в Росії працює кілька мільйонів українців і подібне рішення може їм нашкодити, оскільки Росія буде вживати відповідних заходів.

Зазначимо, згідно з порядком денним у четвер, 6 жовтня, Верховна Рада розгляне проект постанови про звернення до уряду з пропозицією скасувати безвізовий режим із Росією.

Нагадаємо, після затримання і арешту в Росії українського журналіста Романа Сущенка голова Верховної Ради України Андрій Парубій запропонував обговорити можливість введення візового режиму з Росією та заявив, що незабаром проведе консультації із лідерами фракцій, після чого народні депутати зможуть розглянути проект такої постанови 6 жовтня.

Комітет у закордонних справах схвалив постанову. Водночас, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив про необхідність прогнозу і вивчення ризиків, які можуть виникнути в разі введення візового режиму з РФ.