Новини 2016-10-09 11:38

Тука спростував інформацію про зрив розведення сторін у районі Станиці Луганської

Він заперечує побоювання про те, що розведенням сил Україна може здати Станицю.

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука спростовує інформацію про зрив розведення сторін у Станиці Луганській. Про це він заявив в ефірі «112 Україна»

«Що стосується Станиці. Ніякого рішення про припинення розведення не існує. Ще не настав строк, який був визначений», – сказав він.

Він заперечує побоювання про те, що розведенням сил Україна може здати Станицю Луганську.

«Щодо координат. Мова йде про те, що з нашого боку буде посунуто недалеко в бік населеного пункту один лише пункт спостереження, а з боку терористів той блокпост, який вони за домовленостями встановили на тому березі річки, який контролює центральна влада. Ні про яку здачу Станиці Луганської центральною владою не йдеться», – запевняє Тука.

При цьому у Золотому розведення заплановано на 15 метрів.

«Навіщо з цього робити якусь сенсацію», – каже заступник міністра.

Раніше глава Луганської військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз заявив, що заплановане на 9 жовтня розведення військ і техніки в районі Станиці Луганській не відбудеться.

Як повідомлялося, 7 жовтня у Міноборони заявили про успішне розведення військ у районі Богданівки й Петрівського, а також неможливість почати відведення військ у районі Станиці Луганської.

Нагадаємо, Тристороння контактна група у Мінську на засіданні 21 вересня підписала рамкову угоду про розведення сил і засобів на Донбасі. Вона передбачає створення трьох зон безпеки, площею не менше 2 на 2 кв км кожен, у населених пунктах Золоте, Петрівське та Станиця Луганська. Документ передбачає деескалацію в районі лінії зіткнення і фактично створює умови, в яких стрілецька зброя не може використовуватися для обстрілів.

В районі міста Золоте Луганської області на 10-й день після домовленостей в Мінську сторони здійснили розведення сил. У Станиці Луганській та у Петровському розведення сторін дотепер було неможливе через обстріли з боку бойовиків.

На засіданні Тристоронньої контактної групи 5 жовтня сторони узгодили, що 7 жовтня відведення сторін відбуватиметься в Петрівському, 9 жовтня - у Станиці Луганській. Крім того, Україна висунула бойовикам вимогу надати точну інформацію про всіх українських заручників.

6 жовтня представник України в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма заявив, що відведення сил і засобів в районі Станиці Луганської (Луганська область) відбудеться лише після успішного відведення озброєння з відповідної зони в районі Петровського (Донецька область) за умови дотримання «режиму тиші».

схожі новини