Новини 2016-10-12 17:18

Уряд затвердив добовий польовий набір продуктів для військових

Набір розділений на раціони сніданку, обіду і вечері.

Кабінет міністрів затвердив добовий польовий набір продуктів для військовослужбовців Збройних сил України та інших військових формувань. Про це йдеться в постанові уряду №696 від 3 жовтня.

Зазначається, що добовий набір розділений на раціони сніданку, обіду і вечері. До складу добового набору входять галети з пшеничного борошна першого сорту, сухарі з борошна пшеничного першого сорту або з борошна житнього оббивного, готова до вживання перша страва (борщ з м'ясом або супи з м'ясом в асортименті) в реторт-упаковці і готова до вживання друга страва (каші з м'ясом або овочі з м'ясом в асортименті) в реторт-упаковці, розчинна кава, чай, цукор, мед, джем фруктовий, перець чорний, сіль, а також ложка пластикова одноразова, серветки паперова і волога.

У повідомленні, яке додається до постанови, зазначено, що завдяки новим технологіям упаковки (реторт-пакет) готові страви можна буде отримувати без попередньої термічної обробки, що забезпечить компактність і зручність при використанні.

У районі проведення антитерористичної операції в нормі передбачається застосування безвогневого нагрівача їжі, що дозволить військовослужбовцям автономно забезпечувати себе гарячим харчуванням, а не викриваючи своє місцезнаходження противнику. Рішення Уряду поліпшує і урізноманітнює харчування військовослужбовців, які перебувають в районі проведення АТО і в польових умовах (таборах, навчаннях, маневрах).

Раніше міністерство оборони України презентувало сухі пайки нового зразка для військових. Полторак зазначав,якість сухих пайків нового зразка будуть перевіряти не на солдатах, а в офіцерській їдальні Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України.

Нагадаємо, 26 вересня міністр оборони Степан Полторак підписав документи про затвердження нового сухого пайка Збройним силам України