Новини 2016-10-19 13:49

З окупованого Донбасу повернули 23 засуджених українців

В'язні відбуватимуть покарання в підконтрольних уряду в'язницях.

Представники незаконних збройних формувань передали українській стороні 23 засуджених для подальшого відбування покарання на підконтрольній українським урядом території. Про це повідомила у Facebook уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

"Чергова передача ув'язнених на підконтрольну територію пройшла успішно. 23 людини, з них одна жінка", - написала Лутковська.

Як згодом уточнили у прес-службі омбудсмена, відбулася передача українців, які відбували покарання в місцях позбавлення волі в так званій "ДНР" і виявили бажання бути переміщеними для подальшого відбування покарання на підконтрольну уряду України територію.

Таким чином, на сьогоднішній день було переміщено 133 засуджених осіб із непідконтрольної уряду України території.

Нагадаємо, раніше уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська заявила, що домовилася з російською колегою Тетяною Москальковою про механізм передачі 18 громадян України, яких утримують у місцях несвободи в окупованому Росією Криму, на територію материкової України. Вона теж підтвердила, що цей список іще не повний і буде обговорюватися далі.

Детальніше про ситуацію з українцями, які залишилися в місцях несвободи в анексованому Криму, читайте в матеріалі Тижня "У подвійній неволі"

схожі новини