Новини 2016-10-25 18:06

Європарламент позбавив недоторканності засновника французької ультраправої партії Ле Пена

Це було зроблено у зв'язку з обвинуваченням у справі про антисемітські висловлювання.

Депутати Європейського парламенту у вівторок, 25 жовтня, проголосували за зняття парламентської недоторканності з засновника французької ультраправої партії «Національний фронт» Жан-Марі Ле Пена. 

Як повідомляє Французьке Радіо, це було зроблено на вимогу юстиції Франції у зв'язку з обвинуваченням у справі про антисемітські висловлювання.

Євродепутати погодилися з висновками парламентської комісії з юридичних справ, який постановив, що висловлювання Жан-Марі Ле Пена не відповідають статусу депутата Європарламенту.

Причиною такого рішення стало відео Жан-Марі Ле Пена, опубліковане на сайті ультраправої партії в червні 2014 року. У ньому Ле Пен розкритикував музикантів, які виступили проти «Національного фронту». 

Назвавши ім'я французького співака єврейського походження Патріка Брюель, Жан-Марі Ле Пен повідомив про намір наступного разу відправити його в піч.

Ці слова засновника «Національного фронту» викликали хвилю обурення навіть в рядах партії. Лідер французьких ультраправих Марін Ле Пен воліла відмежуватися від висловлювань батька.

Нагадаємо, фінансова прокуратура Франції розпочала попереднє розслідування щодо лідера партії «Національний фронт» Марін Ле Пен та її батька Жана-Марі, екс-лідера тієї ж політсили, через підозри у спотворенні даних фінансового звіту.